Otelden yürüyerek tarihi yerlere Mesafeler

Kapalı Çarşı | Mesafe : 10 dk.

İstanbul'un en büyük kapalı çarşısı olmasının yanı sıra yüksek tarihi öneme sahiptir. Zengin koleksiyonlara sahip değerli el yapımı halı, mücevher, deri ve hediyelik eşya mağazaları ile ünlü bir çarşıdır.

Topkapı Sarayı | Mesafe : 15 dk.

Büyük Osmanlı İmparatorluğu' nun yönetildiği sarayıdır. Bugün ise Çin ve Japon porselenleri ve Saltanat ailesine ait bir çok ünlü hazineleri ile en büyük koleksiyonlardan birine sahip bir müzedir.

Aya Sofya Müzesi | Mesafe : 15 dk.

İstanbul'un en bilinen katedral ve kilisesidir. Dünya sanatının en güzel ve en büyük mimari eserlerinden biridir. Bir çok tarihçiye göre Dünyanın sekizinci harikası olmalıdır.

Mavi Cami | Mesafe : 15 dk.

17. yüzyıl mimarisindeki Cami İstanbul' un en büyük camilerindendir ve and İstanbul silüetinin başlıca eserlerinden biridir. Aynı zamanda mavi çinileri ve 6 adet minaresiyle oldukça ünlüdür.

Yerebatan Sarnıcı | Mesafe : 15 dk.

Aya Sofya karşısında yer almaktadır. Bizans İmparatoru Justinianus tarafından 6. yüzyılda yapılan son sarnıçtır. Sarnıç 70 x 140 m. ebatlarında ve 8m derinlikte olup, 336 adet korint tarzı başlığı olan sütuna sahiptir.

Süleymaniye Camii | Mesafe : 10 dk.

Süleymaniye Camii Muhteşem Sultan Süleyman tarafından tüm zamanların en ünlü mimarı olan Mimar Sinan' a 16. yüzyıl da inşaa ettirilmiştir.

Galata Kulesi| Mesafe : 25 dk.

İmparator Anastasius (M.S. 491-518) tarafından inşa edildiği düşünülmektedir. Güçlü kanıtlar ışığında, Cenevizlilerin tekrarlanan Bizans saldırılarına karşı savunma amacı ile yaptırdığı düşünülmektedir. Şehrin Bizans tarafı eski İstanbul'u içine alarak Altın Boynuz kıyısında bulunmaktaydı. Yapı Marmara Denizi ile Altın Boynuz arasında yer almaktadır.

Kariye Müzesi ( St.Saviour in Chora ) | Mesafe : 20 dk.

Manastır Kilisesi 4. yüzyılda II. Theodosisus (M.S. 408-450 ) tarafından şehir duvarlarının dışında kalacak şekilde inşaa edilmiş olup sonrasında ise Konstantin zamanında yapılan duvarların içierisine konumlanmıştır.

Altın Boynuz | Mesafe : 20 dk.

7 km. uzunluğun daki koy şehrin doğal limanını oluşturmaktadır. Ortalama 35 m. derinliğinde ve yer yer 800 m. genişliğindedir. Alibeyköy ve Kağıthane nehirleri altınboynuza katılarak son bulmaktadır.

Mısır Çarşısı (Egyptian Bazaar) | Mesafe : 20 dk.

İstanbul'un ikinci büyük kapalı çarşısıdır. Mevcut yapı dul olan ve Sultan IV. Mehmet' in annesi olan Hatice Sultan tarafından Yeni Camii temelinin bir parçası olarak yaptırılmıştır. Kaynaklara göre, yapı Mimar Kasim Ağa tarafından yapılmıştır. Mevcut yapı 1943 de restore edilmiştir. Çarşının 6 kapısı olup içerisinde 86 mağaza bulunmaktadır.

Dolmabahçe Sarayı| Mesafe : 50 dk.

Dolmabahçe Sarayı marmara Deniz' inde, Boğaz' ın Avrupa kıyısında Beşiktaş ile Kabataş arasında yer almaktadır. Kaynaklardan edinilen bilgiye göre köşk ve saltanat haziresi 15. yüzyıl da I. Ahmet Saltanatı ( 1603-1617 ) sırasında körfez alüvyon ve dolgu süreci sonrasında inşaa edildiğini bildirmektedir.

Arkeoloji Müzesi | Mesafe : 20 dk.

Dünyanın en önemli arkeoloji müzelerinden biridir. Müzenin koleksiyonunda çeşitli geçiş uygarlıklara ait 50.000 eşsiz parça bulunmaktadır. Zemin katında 20 ve birinci katta 16 adet geniş salon bulunmaktadır. Alt galeriler de Yunan ve Bizans mimari ve heykel örneklerini sergilenmektedir. En ünlü salonları VIII. ve IX. salonlardır.

Dikilitaş | Mesafe : 15 dk.

Karşılıklı duran iki dikilitaş bugün halen Sultahahmed meydanında görülebilir. Hiyeroglifler Mısır' dan İmparator Theodosius tarafından İstanbul' a getirtilerek aynı zamanda bu günkü konumu olan Hipodrom' a kurulmuştir. Theodosisus Sütunu ismini alan yapının yüksekliği 18,45 m. (Temeli dahil 24,87 m.) dir. Mısır taşı siyanit ile inşa edilen sütun tabanı mermer ile desteklenen yapı 2,75 x 2,20 m ölçülerinde ve 200 ton ağırlığındadır.

Su Kemeri | Mesafe : 5 dk.

Aynı zamanda Hadrianus Su Kemeri olarak da bilinen Valens Su Kemeri' nin kesin yapılış zamanı tarih içerisinde kaybolmasına rağmen geç Roma ve erken Bizans dönemine ait olduğu düşünülmektedir. Yüzyıllar önce, bakıma muhtaç hale sonrasında ise kalıntılara dönüşen yapı şehrin fethinin ardından özgün işlevi olan: sıkıntı dönemlerinde su dağıtmak amacıyla restore edilmiştir.

1988 de, İstanbul Belediyesi Osmanlı tasarımına tanıklık eden bu tarihi eseri restore ederek bizlere geri kazandırdı. İstanbul' un en eski ve önemli su kaynağı olan Valens Kemeri 15 den fazla şehre hizmet vermiştir.

LÜTFİ KIRDAR Kongre ve Fuar Merkezi - Taksim Mesafe : 10 km. yaklaşık 20 dk. ortalama taksi ücreti 10 EURO
Şehrin merkezinde konumlanmış, 2.000 kişi oturma kapasiteli konferans salonu ve son teknoloji ile donatılmış 22 toplantı salonu bulunmaktadır.
Merkezin ziyaretçi kapasitesi ise 4.500 kişidir.
CNR Fuar Merkezi - Yeşilköy Mesafe : 15 km. yaklaşık 25 dk. ortalama taksi ücreti 20 EURO
Avrasya' nın en büyük ticari fuar merkezidir.
Yeşilköy de bulunmaktadır ve Ataturk Uluslararası Havalimanına çok yakındır. CNR Fuar Merkezinde bulunan 8 hol 120.000 m2 üzerine inşaa edilmiştir.
TÜYAP Fuar Merkezi - Beylikdüzü Mesafe : 35 km. yaklaşık 45 dk. ortalama taksi ücreti 35 EURO
Tüyap Fuar, Toplantı & Kongre Merkezi 42.000 m2 üzerine 10 hol olarak herhangi bir etkinliğe yeterli gelecek şekilde inşaa edilmiştir.
Bu küresel platform her yıl 60 farklı ülkeden ortalama 14.000 katılımcı ve 70 farklı ülkeden yaklaşık 2 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.
SÜTLÜCE Kongre Merkezi - Eyüp Mesafe : 10 km. yaklaşık 20 dk. ortalama taksi ücreti 10 EURO
Eski Sütlüce kesimevi içerisinde
kongre ve konser salonu, sinema, tiyatro, fuar ve toplantı tesisleri ve katlı otoparkı bulunan modern bir Kongre Merkezine dönüştürülmüştür.